Main (Ukr)

«Дача»: співпраця з благодійним фондом «Запорука»

Влітку цього року ми познайомились з діяльністю благодійного фонду «Запорука», який допомагає онкохворим дітям, та одразу зрозуміли, що нас об’єднують спільні цінності, світогляд та цілі. Тому ми із задоволенням підписали меморандум про співпрацю у реалізації соціального проекту «Центр для онкохворих дітей «Дача».

«Дача» – це унікальний для України проект. Це не просто дім для дітей з онкозахворюваннями, це простір, який оберігає найцінніше – сім’ю, адже тільки у Центрі «Дача» діти, які лікуються у Національному інституті раку, можуть не розлучатися з батьками під час лікування. Проекту 11 років, і за цей час він став домом для понад тисячі родин.

Про це мало говорять, але ви не уявляєте, наскільки сильно у процесі боротьби з хворобою важливо, аби близькі були поряд і разом. Тому що лікування може тривати місяці та навіть роки і, на жаль, іноді відстань і час назавжди розділяють сім’ї, навіть попри одужання дітей. Окрім того, лікарями давно доведено, що лікування проходить значно краще, коли воно відбувається у сімейному супроводі. Рекомендується, щоб вся сім'я брала участь в процесі відновлення та адаптації. У Німеччині, наприклад, такі установи діють більше 30 років, їх називають сімейною реабілітацією.

На жаль, усі ці роки команда фонду приймала родини в орендованому приміщені, в якому мала змогу проживати лише половина діток, які потребують цієї допомоги. Також керівники проекту були змушені відмовляти дітям, які пересуваються у інвалідних візках, адже приміщення не є безбар’єрним.

Минулого року фонд нарешті зміг розпочати будівництво власного приміщення, яке прийматиме щоденно 15 родин. У будинку передбачені усі умови для перебування усіх дітей без виключення: буде облаштовано пандус, кімнати та санвузли для дітей на інвалідних візках, а також ліфт, аби діти могли вільно пересуватися по усіх просторах
Центру.

Саме придбання та встановлення ліфту у центрі наш фонд бере на себе, дотримуючись усіх необхідних умов та стандартів безпеки. Сподіваємось, це лише перша сходинка нашої спільної співпраці на шляху до одужання дітей. Віримо, що разом ми зможемо допомогти якомога більшій кількості родин.