Main (Ukr)

“Знай свою Україну”: серія відеороликів для освітнього проєкту Музея Івана Гончара

Коралі, вертеп, толока, цимбали, вечорниці, Кривий танець - слова, які 80-100 років тому були у лексиконі кожного українця, ми сьогодні розуміємо досить приблизно.

Виправити ситуацію покликаний авторський освітній онлайн-курс, ініційований Музеєм Івана Гончара. Комнада музею планує зняти курс відео із традиційної української культури «Знай свою Україну», щоб у доступній формі за допомогою сучасних технологій розповісти не лише про традиційні обряди, страви, одяг, народне мистецтво, а й про символи, причини та значення традицій у повсякденному житті українців.

Наша команда на чолі із засновницею нашого фонду Надією Ратке були надзвичайно зворушені ідеєю проєкту та із задоволенням прийняли запрошення долучитись до його створення. Аби зібрати необхідні кошти на реалізацію курсу та привернути до нього увагу, ми допомогли відзняти серію відеороликів за меценатської підтримки Надії Ратке. 

В них діти намагаються пояснити поняття з традиційної української обрядової культури так, як вони їх розуміють чи уявляють. І не тільки діти - телеведучий, громадський діяч Олександр Педан і танцівниця Олена Шоптенко спробували тлумачити слова, що позначають поняття з традиційної української культури. 

Завдання курсу - не переробити сучасних дітлахів і підлітків, озброєних планшетами й смартфонами, на героїв української літератури 19 століття, а додати в їхню «базову прошивку» «коди» предків. 

Детальніше про ідею проєкту розповіла Мирослава Вертюк, його співініціаторка та заступниця генерального директора Музею Івана Гончара з питань нематеріальної культурної спадщини: «На ідею створення онлайн-курсу «Знай свою Україну» вплинули дві речі: перше — власний досвід і мої пережиття, отримані в дитинстві, друге — моя особиста риса: все цінне, що я знаю, хочу ним ділитися. Багато моїх друзів поруч зі мною почали цікавитись традиційною культурою. Традиція і життя в традиції дає мені відчуття щастя, в ній почуваю себе дуже гармонійно і цілісно. Мені важливо передавати це саме дітям, бо в ранньому віці такі знання залягають досить глибоко, формують світогляд і культурну матрицю особистості».

Подивитись відеоролики можна на YouTube-каналі KOZAMEDIA ua.

Наразі проєкт перебуває в процесі краудфандингу на платформі Спільнокошт, де допомогти може кожен бажаючий: http://bit.ly/3jtBXb4





Події